Whatsapp Destek Hattı: 0532 354 26 41

Aspir Yağı 250 ml

232,00 TL
Barkod 8684496373071
Ürün Açıklaması

Bitkinin Bilimsel Adı: Carthamus tinctorius L.
İçindekiler: %100 soğuk sıkım asipr yağı
Menşei: Türkiye
Kaynak: Aspir tohumu
Elde Ediliş Yöntemi: Soğuk sıkım
Özellikler: Türk Gıda Kodeksi'ne uygun üretilmiştir. Yenilebilir özeliği taşımaktadır.
Saklama Koşulları: Serin yerde, ışıktan ve nemden korunarak saklanmalıdır.    

 

Özellikleri:

      TUKA Natural aspir yağı açık ila koyu sarı renktedir ve hafif, kuru (yağsız) bir dokuya sahiptir. Cilt tarafından kolayca emilir ve masaj için iyi, uygun maliyetli  taşıyıcı bir yağdır . Cilt ve saç bakımı için de mükemmeldir. Çeşitli kozmetik, kişisel bakım ve bebek bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

      TUKA Natural aspir yağı, linoleik asit (Omega 6), oleik asit (Omega 9) ve palmitik asit dahil olmak üzere yüksek düzeyde esansiyel yağ asitleri içerir. İçeriğinde  bulundurduğu linoleik asitin ( % 85'e kadar  ) en zengin kaynağı olduğu düşünülmektedir. Esansiyel yağ asitleri, sağlıklı hücre zarlarının yapı taşlarıdır ve cildi nemli tutmak ve optimal yapısal bütünlüğünü korumak için gereklidir. Konjuge linoleik asit (CLA), aspirde doğal olarak bulunan çoklu doymamış bir yağ asididir. TUKA Natural aspir yağı egzersiz ve diyetle birlikte vücut yağını azaltmaya, metabolizmayı hızlandırmaya ve yağ ile kas arasındaki dengeyi düzenlemeye yardımcı olabilir. TUKA Natural aspir yağı saç bakımı için kullanıldığında, saç derisini canlandırır, nemlendirir ve yatıştırırken, sağlıklı büyüme ve kondisyon sağlamaya yardımcı olur. TUKA Natural aspir yağı ayrıca morarma, ağrı, sertlik ve eklem iltihabı için masaj karışımlarında faydalı olabilecek analjezik ve antii-nflamatuar özelliklere sahip olduğu düşünülmektedir.

 

Kullanım şekli:

      Kozmetik ve topikal uygulamalarda kullanılan TUKA Natural aspir yağı, cildi nemlendirmek ve sakinleştirmek için kullanılırken, cildinizin sahip olduğu nemi hapsedebilir ve böylece parlaklığı teşvik edebilir. Kuru, pürüzlü ve eşit olmayan tonlu bölgelere esneklik kazandırmak için sabah ve akşam bir kez taze temizlenmiş yüze 2-3 damla TUKA Natural aspir yağı ile masaj yaparak uygulayın.TUKA Natural aspir yağının kolay emilebilme özelliği sayesinde  durulanması gerekmez.

      TUKA Natural aspir yağının saçlarınıza uygulaması ise elle saç diplerine friksiyon yapılarak veya saç uçlarına sürülerek kullanılır. TUKA Natural aspir yağı haricen olduğu gibi dahilende kullanılabilir. Dahilen kullanıldığında idame doz sabah bir tatlı kaşığıdır. Faydasının görülebilmesi için en az iki ay süre ile kullanılması önerilmektedir.

 

TUKA Natural farkı:

      TUKA Natural aspir yağı %100 doğal, soğuk press yöntemi ile üretilmiş ve kullanıma hazır bir ürünümüzdür. Doğal üretim tekniklerini teknoloji ile harmanlayarak TUKA Natural aspir yağının tüm doğal özelliklerini ve faydalarını en yüksek oranda hiçbir katkı ve kimyasal madde içermeden sizlere sunuyoruz.

 

T.C. Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İşletme Kayıt Numaramız: TR-59-K-017515

Ayrıca TUKA Natural ürünlerimizin sahip olduğu diğer sertifikalarımız;Uyarı:

      Cilde uygulamadan önce bileğinizin içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız.

Yorumlar
Yorum Yap