Whatsapp Destek Hattı: 0532 354 26 41

Isırganotu Tohumu Yağı 30 ml

254,00 TL
Barkod 8684496373125
Ürün Açıklaması

Bitkinin Bilimsel Adı: Urtica dioica L.
İçindekiler: %100 soğuk sıkım ısırganotu tohumu yağı
Menşei: Türkiye
Kaynak: Isırganotu tohumu
Elde Ediliş Yöntemi: Soğuk sıkım
Özellikler: Türk Gıda Kodeksi'ne uygun üretilmiştir. Yenilebilir özeliği taşımaktadır.
Saklama Koşulları: Serin yerde, ışıktan ve nemden korunarak saklanmalıdır.   

 

Özellikleri:

      TUKA Natural ile yaşlanmak artık kabusunuz olmaktan çıkıyor…Genç kalmak isteyenlerin şifa listesinde mutlaka bulunması gereken, gençlik yağı olarak adından söz ettiren ısırganotu tohumundan elde edilen yağ, gençlik için üretilmiş ürünlerin içeriğinde yer alması ile dikkat çekiyor. Eski medeniyetler tarafından kullanılmış olan ısırganotu tohumu yağı, “gençleştiren ürünler” listelerinde bulunmaktadır. Cildin mezoderm tabakasındaki epitel hücrelerini aktive eden ve hücre oksidasyonunu engelleyen alfa-hidroksi asit (AHA)  maddesini içerdiği için, cilde çok yararlı olarak yaşlanma karşıtı olarak savaşını sürdürür. Halen günümüzde Avrupa’da şifalı bitki dükkanlarında gençlik yağı adı ile satılan ısırganotu tohumu yağı içeriğindeki demir, histanim, seratonin, formik asit, asetilkolin, potasyum, A ve C vitaminleri ile hücre yenileme özelliği saç köklerini aktive edebilir ve saç dökülmesini önleyebilir. Isırganotu tohumu yağı, bağışıklık sistemini iyileştirme özelliği ile de bilinir.

 

Kullanım şekli:

      TUKA Natural ısırganotu tohumu yağını, saç şampuanlarının içine ekleyebilir, saç maskelerinin veya yağlarının içine karıştırılabildiği gibi direkt olarak saç ve kafa derinize de sürebilirsiniz. Böylece kepeğin oluşumunu engeller ve saçları daha parlak ve hacimli hale getir. Ayrıca ısırganotu tohumu yağının egzamayı hafifletebileceği düşünülmektedir. Cildin yaşlanmasını geciktirir. Dahilen olduğu gibi haricen de kullanılabilir. Dahilen kullanıldığında idame doz sabah akşam beşer damladır.Faydasının görülebilmesi için en az iki ay süre ile kullanılması önerilmektedir.

 

TUKA Natural farkı:

      TUKA Natural ısırganotu tohumu yağı %100 doğal, soğuk press yöntemi ile üretilmiş ve kullanıma hazır bir ürünümüzdür. Doğal üretim tekniklerini teknoloji ile harmanlayarak TUKA Natural ısırganotu tohumu yağının tüm doğal özelliklerini ve faydalarını en yüksek oranda hiçbir katkı ve kimyasal madde içermeden sizlere sunuyoruz.

 

T.C. Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İşletme Kayıt Numaramız: TR-59-K-017515

Ayrıca TUKA Natural ürünlerimizin sahip olduğu diğer sertifikalarımız;Uyarı:

      Cilde uygulamadan önce bileğinizin içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız.

Yorumlar
Yorum Yap