Whatsapp Destek Hattı: 0532 354 26 41

Kabak Çekirdeği Yağı 50 ml

244,00 TL
Barkod 8684496373149
Ürün Açıklaması

Bitkinin Bilimsel Adı: Cucurbita pepo L.
İçindekiler: %100 soğuk sıkım kabak çekirdeği yağı
Menşei: Türkiye
Kaynak: Kabak çekirdeği
Elde Ediliş Yöntemi: Soğuk sıkım
Özellikler: Türk Gıda Kodeksi'ne uygun üretilmiştir. Yenilebilir özeliği taşımaktadır.
Saklama Koşulları: Serin yerde, ışıktan ve nemden korunarak saklanmalıdır.   

 

Özellikleri:

      Kabak çekirdeği yağı, özellikle Orta Avrupa'da kullanılan mutfak yağıdır.’ Yeşil altın’ olarak bilinen kabak çekirdeği yağı, çevredeki en sağlıklı bitkisel, yemeklik yağlardan biridir.  Kabak çekirdeği yağı, yağlarda oldukça nadir görülen %100 yağ değildir. Aslında amino asit proteinleri açısından  zengindir.

      TUKA Natural kabak çekirdeği yağının içerdiği besin asitlerinden bazıları: Stearik asit, Palmitik asit, Oleik asit, Linoleik asit, Alfa Linoleik Asit, Araşidik Asit, Gadoleik Asit , behenik asit, palmitoleik asit

      TUKA Natural kabak çekirdeği yağının içerdiği vitaminler: E Vitamini (Tokoferoller ve Tokotrienoller),A Vitamini (Beta Karoten ve Lutein),C vitamini, Çinko,Selenyum.

Bu asitler ve vitamınler bizdeki etkileri ;

• DHT'yi (5-alfa redüktaz enzimi) inhibe ederek sağlıklı saç büyümesini destekler,

• Amino asit proteinleri ile saçı güçlendirir ve parlaklığı artırır,

• Serbest radikallerle savaşarak yaşlanma belirtileriyle savaşır,

• Vitamin A, C, Çinko ve Selenyum ile doğal olarak nemlendirir,

• Güneş hasarını dengelemeye ve cildi yenilemeye yardımcı olur.

      Ayrıca ; tüylü arkadaşınıza düzenli olarak biraz TUKA Natural kabak çekirdeği yağının içerdiği verin. Evcil hayvanların beslenmesinde değerli TUKA Natural  kabak çekirdeği yağı çok büyük bir öneme sahiptir. Çünkü evcil hayvanlarınızın sahip olduğu organizma çoklu doymamış yağ asitlerine çok ihtiyaç duyarken, bunları kendileri üretemez. Evcil hayvanınıza TUKA Natural kabak çekirdeği yağını verdiğinizde, değerli doymamış yağ asitleri, vitaminler ve minerallerle besleneceğinden evcil hayvanınızın sağlık ve canlılıkla size teşekkür edeceğinden emin olabilirsiniz. 

 

Kullanım şekli:

      TUKA Natural kabak çekirdeği yağını cildimize direkt uygulayabilir ve saç bakımında da kullanabiliriz. TUKA Natural kabak çekirdeği yağını; krep, yulaf lapası, meyve salataları ve diğer tatlılar gibi tatlı yemeklerde de kullanılabiliriz. Ayrıca TUKA Natural kabak çekirdeği yağını çorbalar, salatalar, dip soslar veya  çiğ yemeklerde kullanmak, yemeğin lezzetini arttırmak için mükemmel bir yardımcıdır. Unutmayın ki kabak çekirdeği yağı sadece soğuk servis edilmelidir. Kabak çekirdeği yağını  tüm değerli besinlerini yok etmemek için asla kızartma yağı olarak kullanmayın.

 

TUKA Natural farkı:

      TUKA Natural kabak çekirdeği yağı %100 doğal, soğuk press yöntemi ile üretilmiş ve kullanıma hazır bir ürünümüzdür. Doğal üretim tekniklerini teknoloji ile harmanlayarak TUKA Natural kabak çekirdeği yağının tüm doğal özelliklerini ve faydalarını en yüksek oranda hiçbir katkı ve kimyasal madde içermeden sizlere sunuyoruz.

 

T.C. Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İşletme Kayıt Numaramız: TR-59-K-017515

Ayrıca TUKA Natural ürünlerimizin sahip olduğu diğer sertifikalarımız;Uyarı:

      Cilde uygulamadan önce bileğinizin içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız.

Yorumlar
Yorum Yap