Whatsapp Destek Hattı: 0532 354 26 41

Karpuz Çekirdeği Yağı 50 ml

238,00 TL
Barkod 8684496373156
Ürün Açıklaması

Bitkinin Bilimsel Adı: Citrullus vulgaris L.
İçindekiler: %100 soğuk sıkım karpuz çekirdeği yağı
Menşei: Türkiye
Kaynak: Karpuz çekirdeği
Elde Ediliş Yöntemi: Soğuk sıkım
Özellikler: Türk Gıda Kodeksi'ne uygun üretilmiştir. Yenilebilir özeliği taşımaktadır.
Saklama Koşulları: Serin yerde, ışıktan ve nemden korunarak saklanmalıdır.   

 

Özellikleri:

      TUKA Natural karpuz çekirdeği yağı, hızla emilen ve cilde derinlemesine nüfuz eden ince, hafif bir yağdır. Linoleik ve oleik asit, omega-3, omega-6 ve omega-9 yağ asitleri, A, B ve E Vitaminleri  magnezyum, demir, bakır ve potasyum dahil bir dizi mineral içermektedir. Ayrıca cilt sağlığı ve güzellik için inanılmaz derecede faydalı olan çok sayıda da besin içermektedir. TUKA Natural karpuz çekirdeği yağı soluk sarı bir renge sahiptir. TUKA Natural karpuz çekirdeği yağı, doymamış yağ asitleri, linoleik (%63) ve oleik (%15) asitlerce yüksektir. Omega 6 ve omega 9 esansiyel yağ asitleri açısından son derece zengindir ve bu durum TUKA Natural karpuz çekirdeği yağını çok besleyici bir yağ haline getirir.

      TUKA Natural karpuz çekirdeği yağı ayrıca, çoğu tohum yağından %5 daha yüksek tokoferol (E vitamini) seviyeleri ile yüksek antioksidan aktiviteye sahiptir. TUKA Natural karpuz çekirdeği yağında bulunan yağ asitlerinin bileşimi, sağlıklı, beslenmiş cildi yatıştırmaya ve korumaya yardımcı olur. TUKA Natural karpuz çekirdeği yağında magnezyumda oldukça yüksektir. Magnezyum eksikliği çoğu cilt sorununun önde gelen nedenlerinden biridir. Hafif ve kolayca emilir, cilde elastikiyet kazandırırken yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Gözenekleri tıkamaz ve cildin nefes almasını sağlayarak cildin doğal detoksifikasyon sürecine yardımcı olur. TUKA Natural karpuz çekirdeği yağı güvenli yağlardan biridir. Bebek bakım ürünü veya masaj için kullanılabikmektedir. Karpuz çekirdeği yağı, cildi en besleyici ve aktif bitkisel yağlardan biridir ve yüzyıllardır kullanılmaktadır. TUKA Natural karpuz çekirdeği yağı kuru ve tıkalı ciltler için harika bir seçimdir. Yağlı, akneye meyilli veya olgunlaşan ciltler dahil tüm cilt tiplerine fayda sağlayabilir. Çünkü TUKA Natural karpuz çekirdeği yağı mükemmel bir taşıyıcı yağdır. Diğer aktif bileşenleri ve besinleri cildin daha derin katmanlarına iletebilmektedir. Saç ve saç derisi için sağlıklı saç büyümesini teşvik eder ve saç uçlarına sürüldüğünde kırık uçların onarılmasına yardımcı olmaktadır.

 

Kullanım şekli:

      Saç bakım ürünü olarak; saç bakım yağları ile karıştırılabilirken, isterseniz saça direkt masaj yaparak da uygulayabilirsiniz. Ayrıca muhteşem vücut bakım yağı olarak  ister duştan sonra ıslak cildine sür ister kuru cildine...

      Bebeklerde banyo sonrası bakım yağı olarak kullan...

 

TUKA Natural farkı:

      TUKA Natural karpuz çekirdeği yağı %100 doğal, soğuk press yöntemi ile üretilmiş ve kullanıma hazır bir ürünümüzdür. Doğal üretim tekniklerini teknoloji ile harmanlayarak TUKA Natural karpuz çekirdeği yağının tüm doğal özelliklerini ve faydalarını en yüksek oranda hiçbir katkı ve kimyasal madde içermeden sizlere sunuyoruz.

 

T.C. Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İşletme Kayıt Numaramız: TR-59-K-017515

Ayrıca TUKA Natural ürünlerimizin sahip olduğu diğer sertifikalarımız;Uyarı:

      Cilde uygulamadan önce bileğinizin içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız.

Yorumlar
Yorum Yap