Whatsapp Destek Hattı: 0532 354 26 41

Kayısı Çekirdeği Yağı 50 ml

254,00 TL
Barkod 8684496373163
Ürün Açıklaması

Bitkinin Bilimsel Adı: Prunus armeniaca L.
İçindekiler: %100 soğuk sıkım kayısı çekirdeği yağı
Menşei: Türkiye
Kaynak: Kayısı çekirdeği yağı
Elde Ediliş Yöntemi: Soğuk sıkım
Özellikler: Türk Gıda Kodeksi'ne uygun üretilmiştir. Yenilebilir özeliği taşımaktadır.
Saklama Koşulları: Serin yerde, ışıktan ve nemden korunarak saklanmalıdır.   

 

Özellikleri:

      Geleneksel Çin tıbbında kullanılan kayısı çekirdeği yağı,  şişlik, ülser, tümör ve diğer kötü huylu büyümeleri tedavi etmek için kullanılmıştır; dünya çapında dolaşan ve 17. yüzyılda İngiltere'de aynı amaçla kullanılmaya devam eden eski bir uygulamadır. Ayurveda gibi tıbba yönelik diğer geleneksel yaklaşımlar, yaşlanma görünümünü yavaşlatmak için kayısı çekirdeği yağının nemlendirici özelliklerini kullanır ve genel sağlığı iyileştirmek için bağışıklığı artırıcı özelliklerini kullanır.

      Kayısı çekirdeği yağı  insan derisinde üretilen doğal sebuma çok benzemektedir. Topikal olarak kullanılan TUKA Natural kayısı çekirdeği yağı kuru ve hassas cildi nemlendirerek  lekeleri, kırışıklıkları, ince çizgileri ve olgunlaşan cildin diğer semptomlarını düzeltir. Komedojenik (gözeneklerin tıkanma olasılığı) olmayan TUKA Natural kayısı çekirdeği yağı; kaşıntılı, çatlamış, yaralı veya ağrılı cilde uygulanan yağlı bir kalıntı bırakmadan daha hızlı iyileşmeyi kolaylaştırır. 

      Ayrıca TUKA Natural kayısı çekirdeği yağı  ; Oleik Asitler, Linoleik Asitler, Alfa-Linolenik Asit, Palmitik Asit, Stearik Asit, A Vitamini ve E Vitamini doğru üretim tekniği sayesinde bol miktarda içermektedir.

 

Kullanım şekli:

      TUKA Natural kayısı çekirdeği yağını; doğrudan yüzünüze sürülebilir veya diğer cilt bakım ürünleri ile birlikte kullanılabilirsiniz. TUKA Natural kayısı çekirdeği yağı uçucu yağlar ile karışabilme özelliği  sayesinde iyi derecede  taşıyıcı yağ görevini üstlenmektedir. Bu sayede cildinize uygulamak istediğiniz uçucu yağınızı uygulamadan önce TUKA Natural kayısı çekirdeği yağınıza birkaç damla damlatarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

TUKA Natural farkı:

      TUKA Natural kayısı çekirdeği yağı %100 doğal, soğuk press yöntemi ile üretilmiş ve kullanıma hazır bir ürünümüzdür. Doğal üretim tekniklerini teknoloji ile harmanlayarak TUKA Natural kayısı çekirdeği yağının tüm doğal özelliklerini ve faydalarını en yüksek oranda hiçbir katkı ve kimyasal madde içermeden sizlere sunuyoruz.

 

T.C. Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İşletme Kayıt Numaramız: TR-59-K-017515

Ayrıca TUKA Natural ürünlerimizin sahip olduğu diğer sertifikalarımız;Uyarı:

      Cilde uygulamadan önce bileğinizin içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız.

Yorumlar
Yorum Yap