Whatsapp Destek Hattı: 0532 354 26 41

Keten Tohumu Yağı 100 ml

204,00 TL
Barkod 8684496373170
Ürün Açıklaması

Bitkinin Bilimsel Adı: Linum usitatissimum L.
İçindekiler: %100 soğuk sıkım keten tohumu yağı
Menşei: Türkiye
Kaynak: Keten tohumu
Elde Ediliş Yöntemi: Soğuk sıkım
Özellikler: Türk Gıda Kodeksi'ne uygun üretilmiştir. Yenilebilir özeliği taşımaktadır.
Saklama Koşulları: Serin yerde, ışıktan ve nemden korunarak saklanmalıdır.   

 

Özellikleri:

      TUKA Natural keten tohumu pek çok besinsel fayda ile doludur ve bu nedenle keten tohumu yağının popülaritesi giderek artmaktadır. Bazı araştırmacılar keten tohumu yağının, balık yağının faydalı etkilerine sahip olabileceğini araştırmaktadır. Çok çeşitli sağlık yararları ve mutfak kullanımları ile, insanların yemek pişirme ve salata soslarını geliştirmek için TUKA Natural keten tohumu yağına yönelmelerine şaşmamalı.

TUKA Natural keten tohumu yağı, sağlık için gerekli olan potasyum ve Omega-6 ve Omega-3 yağ asitleri gibi besinlerle doludur. Ayrıca, vücudun eikosapentaenoik aside (EPA) ve dokosaheksaenoik aside (DHA) dönüştürdüğü temel yağ asidi olan alfa-linolenik asiti (ALA) içerir. 

 

Kullanım şekli:

      Kozmetik ve topikal uygulamalarda kullanılan TUKA Natural keten tohumu yağı, cildi nemlendirmek ve sakinleştirmek için kullanılabilirken, cildinizdeki nemi tutabilir ve böylece cilt parlaklığı teşvik edebilir. Kuru, pürüzlü ve eşit olmayan tonlu bölgelere esneklik kazandırmak için sabah ve akşam bir kez taze temizlenmiş yüze 2-3 damla TUKA Natural keten tohumu yağı ile masaj yaparak uygulayın. TUKA Natural keten tohumu yağı kolayca emilimi sayesinde durulanmaya ihtiyaç duymamaktadır.

      TUKA Natural keten tohumu yağının saçlara uygulanması ise; elle saç diplerine friksiyon yapılarak veya saç uçlarına sürülerek kullanılmaktadır.

      TUKA Natural keten tohumu yağı haricen kullanılabildiği gibi dahilen de kullanılabilmektedir. TUKA Natural keten tohumu yağının dahilen kullanıldığında idame doz sabah bir tatlı kaşığıdır. Dahilen kullanılmasının faydasının görülebilmesi için en az iki ay süre ile kullanılması önerilmektedir.

 

TUKA Natural farkı:

      TUKA Natural keten tohumu yağı %100 doğal, soğuk press yöntemi ile üretilmiş ve kullanıma hazır bir ürünümüzdür. Doğal üretim tekniklerini teknoloji ile harmanlayarak TUKA Natural keten tohumu yağının tüm doğal özelliklerini ve faydalarını en yüksek oranda hiçbir katkı ve kimyasal madde içermeden sizlere sunuyoruz.

 

T.C. Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İşletme Kayıt Numaramız: TR-59-K-017515

Ayrıca TUKA Natural ürünlerimizin sahip olduğu diğer sertifikalarımız; 

Uyarı:

      Cilde uygulamadan önce bileğinizin içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız.

 

Yorumlar
Yorum Yap