Whatsapp Destek Hattı: 0532 354 26 41

Nar Çekirdeği Yağı 50 ml

238,00 TL
Barkod 8684496373194
Ürün Açıklaması

Bitkinin Bilimsel Adı: Punica granatum L.
İçindekiler: %100 soğuk sıkım nar çekirdeği yağı
Menşei: Türkiye
Kaynak: Nar çekirdeği
Elde Ediliş Yöntemi: Soğuk sıkım
Özellikler: Türk Gıda Kodeksi'ne uygun üretilmiştir. Yenilebilir özeliği taşımaktadır.
Saklama Koşulları: Serin yerde, ışıktan ve nemden korunarak saklanmalıdır.   

 

Özellikleri:

      Nar; uzun yıllar boyunca tüm dünyadaki uygarlıklar için birçok kullanımı alanı olduğu için desteklenen kutsal bir meyve olmuştur. tarihselolarak saç bakımı, cilt bakımı ve genel vücut sağlığında kullanmıştır.

      Nar meyvesinin çekirdeklerinden özenle çıkarılan TUKA Natural nar çekirdeği yağı, cilde uygulandığında mucizevi etkilere sahip olabilen, onarıcı ve besleyici özelliklere sahiptir. Tohumları süper gıdalardır. Cildiniz için faydalı olan TUKA Natural nar çekirdeği yağı bol miktarda  antioksidanlar (yeşil çay ile aynı miktarda ), vitaminler ve potasyum içermektedir. TUKA Natural nar çekirdeği yağı, Omega 5 (punicic asit), Omega 9 (oleik asit), Omega 6 (linoleik asit) ve palmitik asit , Stearik Asit, Fitosteroller ve Tokoferol (E Vitamini) içerir ve bu da onu anti-inflamatuar cilt bakımında öncülerden biri yapar. İçerdiği besinler sayesinde  doğal olarak oluşan yapısal kombinasyonu cildinizi rahatlatır ve epidermisi tahriş etmeden cildinize kolayca nüfuz eder. Ayrıca hassas cilt tiplerine kolayca uygulanır. TUKA Natural nar çekirdeği yağı, cildin dış tabakasındaki hücreleri uyararak cilt hasarının tersine çevrilmesini desteklerken sonuç olarak daha yeni bir cilt tabakasını ortaya çıkarır. Bunu yaparken daha genç bir görünüm ve hissi teşvik eder. Bu sayede iz görünümünü azaltır.

      TUKA Natural nar çekirdeği yağı tüm cilt tipleri için uygundur,  komedojenik  değildir. Saç bakımındada kullanılan TUKA Natural nar çekirdeği taşıyıcı yağı, cansız, kuru saç tellerini nemlendirmek ve kirlilik gibi zorlu çevresel stres faktörlerine karşı korumak için tüm saç tiplerinde etkili bir şekilde çalışır.

      TUKA Natural nar çekirdeği yağı, kafa derisinde dolaşımı uyararak, kir ve birikintileri ortadan kaldırarak saç köklerinin zarar görmesini önler ve daha güçlü, daha sağlıklı saçların büyümesini artırır. Anti-bakteriyel özellikleri, kafa derisi sedef hastalığı ve kafa derisi egzaması gibi durumlara katkıda bulunan bakterilere karşı korur. Bu durumlarla ilişkili kızarıklık, kaşıntı ve iltihabı hafifletir. TUKA Natural nar çekirdeği yağı, kafa derisinin pH seviyesini dengeler ve yağlılığı giderir.

 

Kullanım şekli:

      Tıbbi olarak kullanılan nar çekirdeği yağı, vücutta veya yüzde kullanılabilen karışımlar için bir baz olarak kullanılabilir. Terapötik bir masaj için 1 yemek kaşığı yeterlidir.TUKA Natural nar çekirdeği taşıyıcı yağı, iyileştirici özellikleri olduğu bilinen herhangi bir uçucu yağdan 15 damla ile karıştırılabilir. Daha hızlı iyileşmeyi desteklemek için vücudun ağrı, sızı veya iltihaptan etkilenen bölgelerine masaj yapılabilir. Anti-inflamatuar, anti-mikrobiyal ve canlandırıcı özelliklere sahip yatıştırıcı bir banyo karışımı için, 8 damla TUKA Natural nar çekrideği taşıyıcı yağı 3 avuç tercih edilen mineral banyo tuzuna karıştırın ve karışımı ılık banyo suyunda çözün. Alternatif olarak, 8 damla TUKA Natural nar çekirdeği taşıyıcı yağı banyo suyuna eklenmeden önce tam yağlı sütle karıştırılabilir. Güneş hasarı, kaşıntı ve tahrişten etkilenen cilt bu sakinleştirici ıslanma ile rahatlayacaktır.

 

TUKA Natural farkı:

      TUKA Natural nar çekirdeği yağı %100 doğal, soğuk press yöntemi ile üretilmiş ve kullanıma hazır bir ürünümüzdür. Doğal üretim tekniklerini teknoloji ile harmanlayarak TUKA Natural nar çekirdeği yağının tüm doğal özelliklerini ve faydalarını en yüksek oranda hiçbir katkı ve kimyasal madde içermeden sizlere sunuyoruz.

 

T.C. Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İşletme Kayıt Numaramız: TR-59-K-017515

Ayrıca TUKA Natural ürünlerimizin sahip olduğu diğer sertifikalarımız;Uyarı:

      Cilde uygulamadan önce bileğinizin içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız.   

Yorumlar
Yorum Yap