Whatsapp Destek Hattı: 0532 354 26 41

Türk Adaçayı Uçucu Yağı 10 ml

244,00 TL
Barkod 8684496373248
Ürün Açıklaması

 

Bitkinin Bilimsel Adı: Salvia fruticosa L.
İçindekiler: %100 Türk Adaçayı Uçucu Yağı
Menşei: Türkiye
Kaynak: Taze Türk Adaçayı Çiçeği
Elde Ediliş Yöntemi: Taze adaçayı çiçeklerinden buhar distilasyonu yöntemi
Özellikler: Saf Adaçayı Uçucu Yağı
Saklama Koşulları: Serin yerde, ışıkdan ve nemden korunarak saklanmalıdır.

 

Özellikleri:

      TUKA Natural Türk adaçayı uçucu yağının sakinleştirici (Sedatif), balgam sökücü sindirim kolaylaştırıcı, gaz sökücü (karminatif), mikro organizmaları öldürücü antiseptik, iltahap giderici antienflamatuvar), antioksidan spazm çözücü etkileri vardır. Üzüntü kaygı endişe gibi ruhsal sıkıntılardan sinirleri gevşeterek rahatlatmayı sağlamak üzere difüzör veya buharlaştırıcı suya birkaç damla damlatarak yayılan buhar solunur.  Üst solunum enfeksiyonlarında  balgam sökücü olarak iki üç damla uçucu yağ bir litre sıcak suya ilave ederek on onbeş dakika buğu şeklinde kullanılabilir. Hafif kas ve eklem ağrılarını hafifletmek için bir iki damla uçucu yağını bir yemek kaşığı uygun bir taşıyıcı yağ ile seyreltilmesi ile hazırlanan karışım ağrıyan bölgeye masaj yaparak uygulanır.  Türk adaçayı uçucu yağı aroma terapi merkezlerindeki uygulamalarda sıkça kullanılır. Ayrıca parfümeri ve kozmetik endistirüsün de cilt bakım ürünleri, vücut bakım yağları ve kremler ile sabun ve kokulu mum yapımında tercih edilmektedir.

 

Kullanım şekli:

      TUKA Natural Türk adaçayı uçucu yağını difüzör (hava yayıcı) veya buharlaştırıcı suya birkaç damla damlatarak yayılan buhar solunur. Taşıyıcı yağlar ile birlikte kullanılabildiği gibi banyo suyuna eklenerek de kullanılabilir. 

 

TUKA Natural farkı:

      TUKA Natural Türk adaçayı uçucu yağı %100 doğal bitkilerden buhar distilasyonu yöntemi ile üretilmiş ve kullanıma hazır bir ürünümüzdür. Doğal üretim tekniklerini teknoloji ile harmanlayarak TUKA Natural Türk adaçayı uçucu yağının tüm doğal özelliklerini ve faydalarını en yüksek oranda hiçbir katkı ve kimyasal madde içermeden sizlere sunuyoruz.

 

T.C. Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İşletme Kayıt Numaramız: TR-59-K-017515

Ayrıca TUKA Natural ürünlerimizin sahip olduğu diğer sertifikalarımız;Uyarı:

      Olası bir cilt hassasiyeti yaşamamak için, cildinize uygularken mutlaka bir taşıyıcı yağ ile seyreltin.

      Cilde uygulamadan önce bileğinizin içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız.

Yorumlar
Yorum Yap