Whatsapp Destek Hattı: 0532 354 26 41

Çörekotu Yağı 250 ml

422,00 TL
Barkod 8684496373040
ML 250
Ürün Açıklaması

Bitkinin Bilimsel Adı: Nigella sativa L.
İçindekiler: %100 soğuk sıkım çörekotu yağı
Menşei: Türkiye
Kaynak: Çörekotu tohumu
Elde Ediliş Yöntemi: Soğuk sıkım
Özellikler: Türk Gıda Kodeksi'ne uygun üretilmiştir. Yenilebilir özeliği taşımaktadır.
Saklama Koşulları: Serin yerde, ışıktan ve nemden korunarak saklanmalıdır.    

 

Özellikleri:

      Bu eski güzellik sırrını yıllardır kullanıyoruz. Binlerce yıldır Nigella Sativa çiçeğinin tohumundan elde edilen çörekotu yağı, gıpta edilen bir güzellik ve sağlık bileşeni olmuştur. Araştırmacılar; Cleopatra’nın çörekotu yağını kullanmadan bir gün bile geçmediği söylemektedir. Ayrıca çörekotu tohumları Mısır Firavunu Tutankamon'un mezarında bulunmuş ve o tarihlerdeki yazıtlarda o dönem yaşayan hipokratların çörekotu yağını o dönemlerde sağlık sorunları için kullandıkları tespit edilmiştir. Günümüzde bile yapılan bir çok literatür çalışmaları çörekotu yağının birçok tıbbi kullanım alanı olduğunu göstermektedir. Bizler TUKA Natural çörekotu yağını çok yönlülüğü ve cilt sağlığına olan faydaları nedeniyle seviyoruz. 

      TUKA Natural çörekotu yağının ana etken maddesi timokinondur. Timokinon; antioksidan, antienflamatuar, antibakteriyel ve antikanserojen etkiye sahip bir bileşendir. Çörekotu yağı yapısında bulunan oleik asit (omega 9), linoleik asit (omega 6), stearik asit, timokinon, palmitik asit, karoten, A, B, C ve E vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi fenolik bileşenlerce zengin bir içeriğe sahiptir. 

 

Kullanım şekli:

      TUKA Natural çörekotu yağı bölgesel olarak cilde uygulanabilir ya da gıda olarak içilebilir. İlk kez deniyorsanız, günde ½ çay kaşığı ile başlayın ve kademeli olarak yukarı doğru çalışın.

 

TUKA Natural farkı:

      TUKA Natural çörekotu yağı %100 doğal, soğuk press yöntemi ile üretilmiş ve kullanıma hazır bir ürünümüzdür. Doğal üretim tekniklerini teknoloji ile harmanlayarak TUKA Natural çörekotu yağının tüm doğal özelliklerini ve faydalarını en yüksek oranda hiçbir katkı ve kimyasal madde içermeden sizlere sunuyoruz.

 

T.C. Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İşletme Kayıt Numaramız: TR-59-K-017515

Ayrıca TUKA Natural ürünlerimizin sahip olduğu diğer sertifikalarımız;Uyarı:

      Cilde uygulamadan önce bileğinizin içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız.

Yorumlar
Yorum Yap